Koně zemřelí

Rolinka

Rolinka

  • Plemeno: Anglický plnokrevník
  • Pohlaví: klisna
  • Otec: Meander
  • Matka: Revue po Massis
  • Datum narození: 5.6.1985
  • Datum přijetí:
  • Datum úmrtí: 30.6.2002
  • Datum odchodu: 30.6.2002

ROLINKA… s ní to všechno začalo, ona byla první zachráněná, díky ní děláme to co děláme…pomáháme.

Nejlepší kobylka, kterou jsem kdy poznala se narodila 5.6.1985 z m.: Revue po Massis a o.: Meander.

S touto plnokrevnou kobylkou jsem se poprvé setkala před 7 lety. Měla za sebou vcelku úspěšnou sportovní kariéru, jako mladá běhala dostihy a následně nato vyskákala „S“ . To ale jejímu zdravotnímu stavu moc neprospělo a tak jí prodali na chov. Rolinka ale hříbátka mít nemohla a tak putovala k handlákovi a pak dál „po světě“.
Po roce a půl, kdy jsem nevěděla, kde je, se mi jí s pomocí známého podařilo najít a za přehnanou jateční cenu jsem si ji ve velice zuboženém stavu koupila a odvezla DOMŮ.

Prožila jsem s ní mnoho nádherných dní, byla mou nejlepší kamarádkou a důvěrnicí. Veškerý čas trávila s ostatními „důchodci“ na rozlehlých pastvinách a čas od času jsme si vyjely někam do přírody.

Užívala si poklidně svého koňského důchodu, jen ty zadní nožky jí pořád trápily. Vyzkoušeli jsme snad úplně všechno, ale byl to takový „začarovaný kruh“. A tak jsem se po poradě s veterinářem rozhodla její trápení ukončit. A věřte, že bylo hodně těžké rozhodnout to za ní.
Než mi jí přijeli nadobro uspat, šla jsem za ní do ohrady. Přišla ke mně a nehnutě u mě stála, věděla to, věděla, co přijde. Dlouho jsem si s ní povídala a hlavně jí za VŠECHNO poděkovala. Když přijel veterinář a já se jí naposledy podívala do očí, neviděla jsem strach, ale smíření.

Dne 30.6.2003 tomu byl rok co nás naše „myšička“ navždy opustila, kdybych si mohla něco přát… Chtěla bych jí ještě vidět, obejmout okolo krku a za vše co jsem s ní prožila MOC poděkovat.

ROLINKO nikdy, nikdy na tebe nezapomeneme a věřím, že se zase někdy setkáme.

Zdravotní stav koně při přijetí do o.s. Rolinka – Koňský domov důchodců: zubožená

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

----socialní ikony----

.

.

.

.

.

.

Transparentní účet

Chcete-li nám přispět, zde najdete náš transparentní účet:

04_02_transparentni_ucet

Facebook