Koně zemřelí

Myska

Myška

  • Plemeno: Typ pony
  • Pohlaví: klisna
  • Otec:
  • Matka:
  • Datum narození: cca 1995
  • Datum přijetí: 31.1.2015
  • Datum úmrtí: 12.2.2015
  • Datum odchodu: 12.2.2015

Náš nový člen stáje, kamarádka koní Rokyho a Evelíny z Ranche Miata. Nejspíše kříženka hucul x fjord, chlupatá 27 let stará, sveřepá a nedůvěřivá dáma s problémovými předními nožkami. Dali jsme jí deku (nejdříve šedou poté červenou, ale ta jí sedí) a šla za kámoši na výběh a tváří se spokojeně. Zítra se na ní podívá veterinář a pořešíme postup zdravotní péče. Budeme podávat pravidelné informace.

Naší novou svěřenkyni Myšku v neděli prohlédl veterinář. Kobča se zdá být až na špatnou výživovou kondici a osifikaci kloubů na předních v pořádku. Ještě počkáme na výsledky krví a pokud bude vše o.k. což věříme, že bude, dostane vakcinace, odčervení a dle potřeby úpravu jídelníčku. Již při příchodu jsme jí na klouby nasadili chondroprotektiva a vylysalá místa na hlavě pravidelně mažeme. Její nedůvěru, kvíkání a snahu kopat jsme si již vysvětlili a Hušula radostně řehtá a tlapká ke mě kdykoli mě vidí. Ještě jí tedy musíme nechat vystavit průkaz. Informace býv. majiteky, že průkaz zaslali do Slatiňan a tam jej ztratili, byla lživá. Myška nikdy průkaz vystavený neměla a tak bude mít pp poprvé ve svých 28 letech.

I smutné zprávy patří k naší činnosti…. Po včerejším popovídání s chiropraktikem a dnešním s veterinářem jsme rozhodli, že huculce Myšce ukončíme trápení a bude utracena. Její zkostnatělé karpální klouby na obou předních již nejde ”spravit”, klisna trpí bolestmi, již 3x jsme jí museli zvedat, každý krok jí viditelně dělá problém a tak to nejlepší, co pro ní můžeme udělat, je nechat jí odejít. Veterinář nám to říkal hned při jejím přívozu, ale chtěli jsme to alespoň zkusit. Ale stáří, předešlé úrazy, neřešený stav a dlouhodobé ustájení ve zlých podmínkách rozhodly již dávno. Byť tu byla chvíli, bude nám tato svérázná dáma chybět.

Zdravotní stav koně při přijetí do o.s. Rolinka – Koňský domov důchodců: viz veterinární zpráva

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

----socialní ikony----

.

.

.

.

.

.

Transparentní účet

Chcete-li nám přispět, zde najdete náš transparentní účet:

04_02_transparentni_ucet

Facebook